а ви любите українську мову?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем duncan, 19 бер 2010.

?

українську мову ви любите?

 1. так!

  91,8%
 2. ні.

  6,1%
 3. тяжко мені з нею

  2,0%
 4. не володію чи погано розумію

  0 голосів
  0,0%
 1. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member

  р е к л а м а
  Olena Mozgova з Olena Mozgova.

  17 год ·
  ❤️ Написала пост на підтримку пані Ніцой.. і почали писати вумнікі про те що, зараз мова не на часі, що це роз’єднує країну, що це не від великого розуму і ще купу всього.
  Послухайте, дарагіє товаріщі язикнєімєєтзначєнія, саме МОВА стає вже і продовжуватиме бути одним з об’єднуючих елементів держави Україна! І якщо ви такі тупі, що несила вивчити мову своєї країни, то це ваша проблема! Державна мова є і буде Одна і вона УКРАЇНСЬКА! І справедлива вимога пані Лариси до ведучої загальноукраїнського каналу спілкуватись саме нею більш ніж адекватна!
  І ще, моя сторінка і мої пости не вуличний паркан, тому наслідкам ваших психо-статевих труднощів тут точно не місце.
   
  • Подобається Подобається x 1
  • Смішно Смішно x 1
 2. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member

 3. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member
  [​IMG]
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 4. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member

  Лариса Ніцой: Діти, які нині спілкуються язиком агресора, виховають ще одне покоління російськомовних

  Київ. Школа. Комбат Червень, якого запросили на зустріч до учнів на День захисника України. Підходжу до школи, Червень уже тут. Повз нього пробігають діти.
  – Вони всі російськомовні! – нахиляється до мене.

  «Заспокоюю» його.
  – Не всі, мій – україномовний. У попередній школі україномовних було двоє. У Києві всі школи такі…

  …Український та козацький прапори. На стіні портрет Василя Стуса. Поет-мученик дивиться на дітей і на комбата. Червень розповідає про воєнні будні, показує відеокадри з фронту. У частини дітей виступають сльози.

  – Ви повинні зрозуміти, – каже комбат, – проти нас НЕ воюють україномовні. По той бік окопів – російськомовні. Це вони нас убивають. Не україномовні. Ми чуємо всі їхні розмови в ефірі, їхнє спілкування між собою. Вони всі – російськомовні. І вони ненавидять нас тваринною ненавистю. Вони катують наших полонених і отримують від цього задоволення. Ми теж беремо полоненних, щоб обмінювати на наших. Нещодавно виміняли нашу дівчину. Вона зараз проходить лікування. Не витримала в полоні катувань і збожеволіла…

  Діти сидять, завмерши.

  – Але ж ви бачите, війна прийшла не всюди. Війна прийшла на підготовлені землі. Ті землі, де розмовляли російською. Там чекали ворога. У них спільна мова.

  Діти переглядаються.

  – От скажіть мені, – продовжує комбат. – Чому ви всі між собою спілкуєтеся російською? Уроки у вас українською. Парад козацької пісні українською. Чудовий парад, я на ньому був. Але ж я бачу, ви виходите з уроку і розмовляєте російською. Поясніть, чому? Мені важливо знати ЗА ЩО Я ТАМ ВОЮЮ?

  Розмова довірлива, діти відповідають:
  – Нам так удобнєй.
  – Ми так прівиклі.
  – Нас так научілі радітєлі.
  – Патаму что дома ми разгаваріваєм так.

  І одразу на задній план відступають вишиванки, які їх попросили одягнути класні керівники. І одразу втрачає зміст той парад козацької пісні, який ці ж самі діти проводили в молодших класах…

  «Ім так удобнєє» – і вчителі зі своїм патріотичним вихованням відступають на задній план. «Так разгаварівают дома» – і цим все сказано.

  Чи розумієте ви, українці, що діти цих дітей теж будуть російськомовні? Бо оці діти (майбутні батьки) дома так «разгаварівают», і їхні батьки (майбутні бабусі й дідусі), так «разгаварівают». І так навчать «разгаварівать» новонароджених.

  Чи є якийсь порятунок від цього? Є. Увесь публічний простір повинен бути ТОТАЛЬНО україномовним. Російська мова повинна стати не зручною і не вигідною. І, навпаки, вигідною – українська.

  Чи дбає про це наша держава? (держава – це весь владний апарат з усіма міністерствами та іншими важелями впливу). Ні, не дбає. Вони мислять якимись іншими категоріями. Вони не міряють українською Україною.

  Дякую, друже Андрію, що воюєш там. Вибач, що змушений виконувати нашу роботу ще й тут, на мовному фронті, в тилу.

  Джерело: Larysa Nitsoi, письменниця
   
  • Подобається Подобається x 1
 5. VasMT

  VasMT ПРХ-ПНХ!

  Діана Панченко безграмотна.
  В рішенні Конституційного суду написано:
  1. Положення частини першої статті 10 Конституції України, за яким "державною мовою в Україні є українська мова", треба розуміти так, що українська мова як державна є обов'язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п'ята статті 10 Конституції України.

  А частина п’ята статті 10 говорить наступне: Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

  А на теперішній час в Україні немає жодного Закону, який би регламентував застосування мови.
  От і все.
   
 6. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member

 7. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member

  «Проста на украінскам разгаварівают толька в сєлє» – 11-річний школяр вразив своєю заявою вчительку


  Анастасія Рудніцька, яка навчалася у Київському університеті ім. Грінченка, а зараз допомагає вивчати українську мову іноземцям, була вражена заявою одного із київських школярів, яку почула від нього під час уроку.

  Хлопець заявив, що українською розмовляють тільки у селі, а україномовні, на його думку – то нижчий сорт.

  Дівчина була вражена ще й тим, що так вважає більшість однокласників цього учня. Вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook пост незгоди із таким сприйняттям рідної мови з боку багатьох українців. І з жалем зазначила, що сьогодні іноземці, які проживають в Україні, мають більше бажання вивчати українську, аніж місцеві…
  ...

  (с)
   
 8. Мих

  Мих Дуже важлива персона

 9. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member

  • Подобається Подобається x 1
 10. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member

  InfoFakt Україна

  Україна, яку ми втратили

  Послухайте яка гарна українська мова була в кубанських козаків на початку 1990-х (фрагмент фільму режисера Валентина Сперкача. "Кубанські козаки", Студія "Україна-Світ", 1992 рік).

  Особливо примітними є останні 30 секунд.


  View: https://www.facebook.com/InfoFaktUA/videos/1773729472708674/


  із коментів


  Іван Простий
  Як після цього можна говорити про "братскіє народи" ??? Всю історію Україну намагалися знищити. Дух зламати! Мову.
  Пішли ви на х#й свинособаки мокшанські. Ніколи знову!!!
   
 11. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member

  Путін: величезний “русскій мір” — це об’єднання носіїв російської мови (відео)
  А ви берете і кажете...
   
 12. ІгорМ

  ІгорМ Well-Known Member

  • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)